До _________ районного суду м. Кіровоград
Позивач: Особа_1
Відповідач: ТзОВ «Українські Торгові Марки»
юридична адреса: вул. Єреванська 18-А, кв.17, м. Київ, поштовий індекс 03087 Тел.: (063)942-55-33
Треті особи: ТзОВ «Работа Інтернешнл
юридична адреса:» вул. Констянтинівська 15, м. Київ, поштовий індекс 04071 Тел.: (044)495-28-10
Ціна позову: 21 374 (двадцять одна тисяча триста сімдесят чотири) грн., 29 коп.
Позовна заява
Про дискримінацію за ознаками статі, необґрунтовану відмову у прийнятті на роботу, примусове прийняття на роботу, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди
(1) У понеділок 29.09.2014р. позивач Особа_1 на сайті хххххх.ua знайшов оголошення прийому відповідачем ТзОВ «Українські Торгові Марки» працівників на посаду юриста з наступними умовами:
(2) Дата публікації: 16.09.2014. Регіон: Киев. Зарплата= 3 500 грн.. Сайт: tm.ua/ .
Отрасль компании: Юридические услуги. Контактное лицо: Игорь Викторович.
Вид занятости: полная занятость. Текст оголошення:
(3) На должность юриста требуется умная девушка. Выпускница (или студентка выпускного курса) юрфака с возможностью работать весь день (сокращенный день на обозримое время).
Наша специализация - торговые марки (см.
http://tm.ua).
(4) Образование - Харьковский, Львовский и Одесский университеты, Киево-Могилянская, МВД. Если другой ВУЗ, то для нас самое важное - ваши высокие знания Книги 4 ГК. Если знания Книги 4 есть - мы будем Вам рады. А нет - так и нет...
(5) 3/п на старте и полном рабочем дне - 3500 грн, в полном объеме и вовремя.
Рост з/п и скорость ее роста зависит только от ваших успехов. Испытательный срок -1 (2) месяца. Если у Вас уже есть опыт профессиональной работы с торговыми марками - зарплата может быть выше.
(6) Рабочий день: 9.00 -18.00. Офис: между метро Лукьяновская и метро Политехнический институт. Высылка резюме с фото на емейл - обязательна. Собеседование. Контрольное задание по проведению и оформлению предварительного поиска торговой марки.
(7) Посилання на оголошення: http://ххххх.ua/companyхххххх [додатки 1-2]. Резюме успішно відправив через сайт ххххххх.ua, про що отримав на електронну скриньку __________ підтвердження про успішне відправлення резюме. В той-же час, при розгляді оголошення і відправці резюме електронними засобами, позивач
Особа_1 здійснював відео і фото запис вказаного оголошення та відправки резюме електронною поштою[додаток 1].
(8) У понеділок 29.09.2014р. на адресу відповідача відправив рекомендований лист з описом вкладеного [додатки 4, 5]. , в якому подав своє резюме [додаток 6], ксерокопії дипломів про вищу освіту [додаток 7] і отриманих нагород на конкурсах та змаганнях[додатки 8-11], та заяви про надання інформації щодо розгляду Моєї кандидатури і про прийняття на роботу з 30.09.2014р [додатки 12-13].
(9) 14.10.2014р. пошта повідомила, що відповідач отримав рекомендований лист з резюме, копіями дипломів і нагород, заявами про прийняття на роботу і надання інформації [додаток 14].
10) Через місяць після одержання відповідачем листа, а саме 14.11.2014р. жодної відповіді щодо розгляду, підстав прийняття рішення по кандидатурі юриста позивач не отримав, запрошення на співбесіду або тестування - відсутнє. Більш того, на сайті ххххххх.ua. в ранці 14.11.2014р. позивач знову виявив оголошення про пошук працівника на посаду юриста від ТзОВ «Українські Торгові Марки»
[додаток 1].
(11) Відсутністю відповіді щодо стану розгляду кандидатури Особа_1 на протязі місяця з 14.11.2014р., відповідач порушив права позивача, передбачені ст.1, 15, 20 Закону України «Про звернення громадян», який зобов’язує надавати громадянам інформацію, що їх стосується, за запитом громадян на протязі місяця з дня отримання заяви (запиту). (12) Виходячи з тексту оголошення, яке виставляє вимогу щодо жіночої статі кандидата, відсутності відповіді на відправлені резюме і заяви, відсутності будь-якого тестового завдання з перевірки здібностей Особа_1 та наявності підзвітних засновнику позивача працівників виключно жіночої статі [додаток 3] - відповідач протиправно не прийняв Мене, Особа_1 на посаду юриста через дискримінацію за статтю. У відповідача відсутні законні підстави для відмови у прийнятті позивача на роботу на посаду юриста.
(13) Своїми діями відповідач порушив Мої права, визначені ст.24 і 43 Конституції України: заборонено обмежувати права громадян за ознаками статі. «Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату». Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності.
(14) Також, порушені норми ст.22 КЗпП України, яка забороняє роботодавцям порушувати права працівників, самовільно відмовляючи у прийнятті на роботу, обмежувати права працівника та надавати переваги залежно від статі.
(15) Згідно п.б постанови ВСУ N9 від 06.11.92р. «Про практику розгляду судами трудових спорів»: суди розглядають позови про укладення трудових договорів осіб, які вважають, що їм відмовлено в укладенні трудового договору всупереч гарантіям, передбаченим ст.22 КЗпП. При обґрунтованості позову суд зобов'язує відповідача укласти трудовий договір з особою, з дня звернення позивача до відповідача з приводу прийняття на роботу. Якщо внаслідок відмови у прийнятті на роботу працівник мав вимушений прогул, його оплата провадиться згідно ч.2, ст.235 КЗпП про оплату вимушеного прогулу незаконно звільненому працівникові.
(16) Ухвала колегії у цивільних справах ВСУ від 08.11.2000р. з номером на сайті rada.gov.ua - п0147700-00 роз’яснює окремі питання трудового законодавства і трудових відносин: «Загальна оцінка роботи працівника за відсутності конкретних фактів неналежного виконання трудових обов'язків не може вважатись доказом невідповідності його займаній посаді або роботі.»
(17) У відповідача відсутні докази недостатньої кваліфікованості позивача Особа_1. А ось позивачем подано до Суду дипломи про фахову вищу освіту, копії нагород і відзнак Особа_1 з різних юридичних конференцій і змагань, що підтверджують високу кваліфікацію позивача Особа_1. Сам факт звернення до Суду свідчить про
наявність у позивача достатніх навичок і здібностей, для того, щоб виконувати роботу на яку відповідач шукав працівника.
(18) Згідно ст.24 КЗпП України вимагаю від позивача укласти трудовий договір у письмовій формі. Керуючись ст.641 ЦК України «Пропозиція укласти договір» прошу зазначити у трудовому договорі вимоги до працівника і розмір заробітної плати, встановлені у оголошені відповідача, розміщеному 16.09.2014р. за адресою http://ххххххх.ua/company556882/хххххххххх, що зафіксовано відео і фото доказами позивача[додатки 1-2] .
(19) Відмова у прийнятті на роботу без жодної перевірки моїх навичок та здібностей, а лише за ознаками статі спричинило сильні моральні страждання: з 14.11.2014р., при відсутності відповіді у встановлені законом строки, та побачивши нове оголошення про пошук кандидатури на вакансію юриста, від образи, гніву, приниження пережив стрес, погіршився сон, по кілька разів на ніч прокидався [додатки 15-18] . При думці про свавілля відповідача ТзОВ «Українські Торгові Марки» трусило і виходив із себе від люті. (20) Своїми діями відповідач принизив мене як чоловіка, принизив за моєю біологічною ознакою, відмовивши у гарантованому праві на працю лише через те, що я чоловічої статі, хоча повністю відповідаю професійним вимогам до посади.
(21) Оскільки відповідач порушив базові права людини, що закріплені у міжнародних конвенціях і ст.24, 43 Конституції України та забезпечують фізичне виживання - завданні моральні страждання значно перевищують майнову шкоду. Через відмову у праці, позивач Особа_1 поставлений на грань виживання, змушений приймати додаткові зусилля по організації свого життя, відмовився від активного громадського життя (діяльності). Зокрема: доводиться відмовитися від окремого проживання і жити у квартирі своєї бабусі, що принижує мене як дорослого 28-ми річного чоловіка, який по всім нормам моралі має жити окремо і самостійно. Ніхто з жінок не буде зустрічатися з 28-ми річним безробітним чоловіком, що проживає у бабусі, тому відсутність роботи руйнує і нормальні відносини з жінками.
(22) Зазначені зусилля по організації свого життя, моральні страждання та фізичні обмеження, що вимушено переживаю - оцінюю у десять тисяч (10 000) грн.. Саме така сума відновлює мою гідність як чоловіка, та доводить мою чоловічу здатність перемагати, долаючи дискримінацію і складності, що створив роботодавець. Саме така сума припинить мої моральні страждання. Частина цієї суми піде на курс консультацій психолога, щодо регулювання почуттів образи і агресії,
комплексу неповноцінності, який створений незаконною відмовою у прийнятті на роботу.
(23) Додаткову образу і приниження відчув порівнюючи свої здібності, підтвердженні
десятком нагород на юридичних дебатах, конференціях, змаганнях, включаючи змагання організовувані Юристами США та провідними фірмами України (LIGA.net) [додатки 7- 11] з повним ігноруванням відповідачем мене як фахівця, як спеціаліста! Порушення трудових прав визначених ст.22, 24, 25 КЗпП України, незаконна відмова у прийнятті на роботу, та твердження щодо моєї фахової невідповідності пропонованій посаді, без жодних доказів такої невідповідності, призвели до
сильних моральних страждань у вигляді гніву, ненависті і злості (2000 грн.), та образи і приниження (1000 гри.).